Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2012-11-29

Warsztaty Akcjonariatu Obywatelskiego z tysiącem uczestników

Kolejne 11 miast dowiedziało się, jak inwestować na giełdzie.

Warsztatami w Toruniu zakończył  się w tym roku cykl spotkań o inwestowaniu na giełdzie. Po krótkiej przerwie grudniowej, zaraz z początkiem stycznia, rozpoczynają się warsztaty w kolejnych miastach. Odwiedzimy Warszawę, Częstochowę, Kielce, Wrocław, Gliwice, Kraków, Krosno.

Tylko w listopadzie prawie tysiąc uczestników spotkań edukacyjnych prowadzonych w całej Polsce poznało zasady świadomego inwestowania na giełdzie i prawa akcjonariuszy.

W sumie do tej pory w 29 spotkaniach z ekspertami domów maklerskich oraz  specjalistami Komisji Nadzoru Finansowego i Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych wzięło udział 2 100 osób. Szczególną popularnością cieszyły się warsztaty w Katowicach, Rzeszowie i Poznaniu, gdzie było obecnych po 130 - 160 osób.

Bezpłatne warsztaty adresowane są do osób zainteresowanych inwestowaniem, zarówno tych, które stawiają pierwsze kroki na giełdzie, jak i do tych, które mogą wykazać się większym doświadczeniem inwestorskim.

Cykl ogólnopolskich spotkań został zainicjowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa. W sumie od września 2012 roku do stycznia 2013 r.  zostanie przeprowadzonych 36 spotkań w 33 miastach w Polsce.
    
Dziękujemy wszystkim dotychczasowym Uczestnikom oraz Partnerom.

Zapisy na warsztaty odbywają się na stronie: www.AkcjonariatObywatelski.pl lub pod numerem telefonu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (71) 332 95 65.
Akcjonariat jest także na Facebooku.

    
***
Cykl spotkań poświęconych inwestowaniu na giełdzie organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie” wspomaganego przez 33 partnerów:
Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisję Nadzoru Finansowego, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Izbę Domów Maklerskich oraz spółki PZU, TAURON PE, Citi Handlowy, Grupę LOTOS, JSW, KGHM, LW Bogdanka, PGNiG, PKN ORLEN i PKO Bank Polski, przy współpracy z Euro RSCG, GPW Media i Instytutem Rynku Kapitałowego.

Organizatorami spotkań giełdowych w całej Polsce są: Biuro Maklerskie Alior Bank, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Dom Maklerski BDM, Biuro Maklerskie Banku BGŻ, Dom Maklerski Banku BPS, Dom Inwestycyjny BRE Banku, Dom Maklerski BZ WBK, Dom Maklerski Citi Handlowy, Dom Maklerski ING Securities, Dom Maklerski KBC Securities, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego, Dom Maklerski Raiffeisen Bank Polska, Dom Inwestycyjny Xelion, X-Trade Brokers Dom Maklerski.

Patronat medialny objęły portale Biznes.Onet.pl oraz Biznes.pl.