Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2012-11-26

Zbigniew Stopa Prezesem Zarządu Bogdanki

Rada Nadzorcza Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. na posiedzeniu w dn. 23 listopada 2012 r. podjęła decyzję o powołaniu na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Pana Zbigniewa Stopę.

Wybór Prezesa Zarządu poprzedzony był postępowaniem kwalifikacyjnym prowadzonym przez międzynarodową firmę headhunterską AMROP. W postępowaniu wzięło udział ponad 10 kandydatów zainteresowanych kierowaniem Bogdanką. Rada Nadzorcza, po przesłuchaniu kilku wskazanych przez doradcę osób, podjęła uchwałę powierzającą kierownictwo Spółki Zbigniewowi Stopie.

- (…) Rada jednogłośnie wybrała bezsprzecznie najlepszego kandydata – powiedział Witold Daniłowicz, Przewodniczący Rady Nadzorczej LW Bogdanka S.A. w rozmowie z Gazetą Giełdy Parkiet.

Zbigniew Stopa urodził się w 1959 r. Od początku swojej pracy zawodowej jest związany z Lubelskim Węglem „Bogdanka". W swojej karierze przeszedł przez wszystkie szczeble rozwoju zawodowego w spółce od stażysty pod ziemią, przez nadsztygara górniczego pod ziemią, do Kierownika Działu Robót Górniczych.  

Od grudnia 2006 roku Zbigniew Stopa był zastępcą Prezesa zarządu LW Bogdanka S.A. i aktywnie uczestniczył w procesach upublicznienia spółki na GPW i realizacji strategicznych celów rozwojowych LW Bogdanka S.A.

Zbigniew Stopa ukończył studia magisterskie w 1984 r. na Wydziale Górniczym – Kierunku Górnictwa i Geologii – specjalność - Technika Eksploatacji Złóż w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. W roku 1997 r. ukończył podyplomowe studia w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach w zakresie Zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Uczestniczył też  w wielu szkoleniach i kursach, ukończył kurs dla kandydatów na członków rad nadzorczych JSSP.