Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2012-02-09

Bogdanka w czołówce Giełdowych Spółek Roku 2011

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce rankingu Pulsu Biznesu – Giełdowa Spółka Roku 2011. Po ubiegłorocznym zwycięstwie Bogdanki ex aequo z Cyfrowym Polsatem, opiniotwórczy uczestnicy rynku kapitałowego, oceniający wszystkie notowane na GPW podmioty, uplasowali Bogdankę na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej ze stratą zaledwie 3 punktów do tegorocznych laureatów LPP i GPW.

„W historii naszego rankingu bardzo rzadko się zdarzało, że dwie spółki z podium utrzymywały rok później miejsce w czołowej dziesiątce” – napisał w komentarzu redakcyjnym Puls Biznesu, podsumowując tegoroczne wyniki Giełdowej Spółki Roku 2011. (PB z dn. 9 lutego 2012 str. II)
 
Nominacji laureatom rankingu Giełdowej Spółki Roku PB udzielają analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy reprezentujący domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe z całego kraju. Dokonują oni swoich wskazań  w specjalnej ankiecie przygotowanej na zlecenie Pulsu Biznesu przez TNS Pentor. W tegorocznej edycji sondażu wzięło udział 180 respondentów w grupach: 59 analityków, 68 doradców i 53 maklerów.

Maklerzy w swojej ocenie uplasowali Bogdankę na 5 miejscu.  Wszyscy respondenci natomiast wystawiali spółkom z GPW swoje  noty w 5 kategoriach: Kompetencje zarządu, Jakość produktu i usług, Relacje z inwestorami, Perspektywy rozwoju oraz Sukces roku 2011. W tej ostatniej kategorii LW Bogdanka uplasowana została na 3 miejscu. Kompetencje zarządu spółki sklasyfikowano na 8 pozycji.

- To jeden z najbardziej prestiżowych rankingów, który czytelnie i szczegółowo ocenia spółki notowane na GPW. Tak wysoka lokata Bogdanki – 7 miejsce w rankingu głównym - jest więc szczególnym wyróżnieniem. Tym bardziej, że mamy za sobą trudny rok, w którym ponieśliśmy znaczne nakłady inwestycyjne, zaś ich efekty uzyskamy dopiero w najbliższej przyszłości. Dziękuję wszystkim tym, którzy doceniają nasze starania i tym którzy przyczynili się w spółce do tego sukcesu. – Mirosław Taras Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.