Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2011-07-15

Bogdanka w nowym składzie Respect Index

Warszawska Giełda Papierów Wartościowych w dniu 14 lipca po raz kolejny wyłoniła laureatów prestiżowego Ratingu RESPECT Index. Tym razem 22 spółki giełdowe weszły w skład nowego indeksu. Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. już drugi raz został zakwalifikowany do tego grona.

RESPECT Indeks to pierwszy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej indeks spółek odpowiedzialnych społecznie. Na rozwiniętych rynkach Europy i Stanów Zjednoczonych ma on duże znaczenie dla inwestorów.

Celem Ratingu Respect Indeks jest wyłonienie spółek zarządzanych w sposób odpowiedzialny i zrównoważony, ale jednocześnie atrakcyjnych inwestycyjnie. Przedmiotem analizy były m.in. poziom relacji inwestorskich, ład korporacyjny i informacyjny, jakość raportowania i komunikacji z rynkiem oraz strategia i zarządzanie organizacją, polityka środowiskowa i relacje z pracownikami. Przedsiębiorstwa honorowane zakwalifikowaniem do RESPEKT Indeksu GPW to takie, które uwzględniają w swoich działaniach najwyższy standard zachowania wobec akcjonariuszy, partnerów biznesowych, interesariuszy i społeczności lokalnych w obrębie których funkcjonują. RESPECT Indeks wśród kryteriów kwalifikacyjnych uwzględnia parametr płynności (podobnie jak inne indeksy giełdowe) co stanowi realną referencję dla profesjonalnych inwestorów.

Wyłonienie 22 giełdowych firm spełniających te wysokie kryteria i wymagania ma promować te,  które w najwyższym stopniu przestrzegają szeroko rozumianych zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW.

[GALERIA2,65]