Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2010-05-12

Bogdanka Racing w Mistrzostwach Świata

Bogdanka Racing to pierwszy w historii polskich wyścigów motocyklowych team, który w tegorocznym sezonie rywalizuje z najlepszymi na świecie zawodnikami w  prestiżowych zawodach serii Word Superbike. W  inaugurującym sezon 2010 wyścigu na torze w Portimao w Portugalii  Marcin Walkowiak z Bogdanka Racing zdobył pierwsze punkty w klasie Superstock. Team ma już za sobą starty w Hiszpanii, Holandii i Włoszech. We wtorek 11 maja 2010 r. odbyła się oficjalne prezentacja zespołu.

Prezentacja Bogdanka Racing i konferencja prasowa dla dziennikarzy zorganizowana została w pomieszczeniach hotelu Novotel Centrum w Warszawie.Przedstawieni zostali zawodnicy, plany sportowe Teamu oraz cele i oczekiwania sponsora – Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A., który poprzez długotrwały sponsoring sportowy zamierza promować markę korporacyjną Bogdanka i osiągnąć  wzrost wartości  spółki dla akcjonariuszy.

Związek sponsora, Spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. z zespołem jest realizacją strategii promocji marki korporacyjnej Bogdanka. Zdaje się być czymś naturalnym – grupa młodych zawodników dążących metodycznie do osiągania szczytów i dynamiczna spółka dążąca do sukcesów i wzrostu wartości dla swoich akcjonariuszy, korzystająca z innowacyjnych rozwiązań i  nowoczesnych technologii. 

Pierwszy Polski Zespół w Wyścigowych Mistrzostwach Świata i pierwsza polska kopalnia notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych to wspólnota celów i wartości.

- Kieruję spółką, która w swojej branży chce się ścigać z najlepszymi. Ścigać i wygrywać – mówi Mirosław Taras, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A. - Takie same cele i ambicje mają również zawodnicy Bogdanka Racing. Wspieramy to przedsięwzięcie, sponsorujemy Team, bo mamy wspólnotę celów i wartości.
Promując markę Bogdanka poprzez sponsoring sportowy Bogdanka Racing, chcemy podkreślić charakter naszej firmy - dynamicznej, dążącej do sukcesu przy wykorzystaniu inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz technologicznych. Takiej firmy, która w wyścigu z najlepszymi chce stanąć na pudle.


Bogdanka Racingł planuje starty w całym cyklu FIM Superstock 1000 Cup, zawodów rozgrywanych w ramach serii World Superbike 2010. Motocykl lidera zespołu, Marcina Walkowiaka, Hondę 1000 RR przygotowali fachowcy temu Ten’a Kate – ekipa Mistrzów Świata w klasach Superbike oraz Supersport.

Zawodnicy Bogdanka Racing uczestniczyć będą również w całym cyklu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski gdzie plasują się w gronie głównych pretendentów  do tytułów mistrzowskich.


     
Bogdanka Racing – najważniejsze informacje

Ten rok będzie trzecim sezonem Bogdanka Racing (w ubiegłym roku funkcjonującym jako Bogdanka Racing Team).
Zespół zawiązany w przez Igora Piaseckiego pojawił się w 2007 r. na torach wyścigowych pod nazwą  Sport Bike Promotion. W 2008 roku przy wsparciu prężnie rozwijającej się spółki sektora energetycznego Lubelski Węgiel Bogdanka SA  doprowadzono do reorganizacji zespołu, wzmocniono skład znakomitym zawodnikiem, Marcinem Walkowiakiem, który zabłysnął zdobywając tytuł Mistrza Polski w klasie  Superstock 1000. Stanął na najwyższym podium Mistrzostw Polski już jako siedemnastolatek, stając się jednocześnie najmłodszym zdobywcą tytułu w tej kategorii.
W 2009 roku do grupy dołączyli kolejni zawodnicy, w tym  Daniel Bukowski i Marcin Kałdowski. Sezon 2009 znów zaowocował sukcesami. Zespół zdobył trzy tytuły wicemistrza Polski w klasach: Superbike, Superstock 1000 i Superstock 600 oraz dwa tytuły drugiego wicemistrza  Alpe Adria i najcenniejsze trofeum – Daniel Bukowski został pierwszym w historii polskiego motocyklizmu zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Alpe Adria.

W tym roku zespół powiększył się o kolejnych zawodników.  W barwach Bogdanki w sezonie 2010 wystartują: Marcin Walkowiak, Daniel  Bukowski,  Marcin Kałdowski,  Bartłomiej Wiczyński i Sebastian Zieliński. 


Kalendarz World Superbike 2010 (FIM Superstock 1000 Cup)

28 III -Portugalia Portimao
11 IV -Hiszpania Walencja
25 IV -Holandia Assen
09 V -Włochy Monza
27 VI -San Marino Misano
11 VII -Czechy Brno
1 VIII -Wielka Brytania Donington Park
5 IX -Niemcy Nurburgring
26 IX -Włochy Imola
03 X -Francja Magny-Cours


Kalendarz WMMP 2010

15 - 16.05 Brno
03 - 04.07 Slovakiaring
24 - 25.07 Most
07 - 08.08 Poznań
21 - 22.08 Poznań
18 - 19.09 Poznań