Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2010-04-29

Orzeł Rzeczpospolitej trafił do Bogdanki

Lubelski Węgiel Bogdanka, otrzymała nagrodę Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”.

mediaon__rzeczpospolita_logo_150

ory_rzepy3_720
fot. Piotr Nowak, źródło: Fotorzepa
Lubelski Węgiel Bogdanka, otrzymała nagrodę Orła „Rzeczpospolitej” w kategorii „Najlepsza firma produkcyjna”. To prestiżowe wyróżnienie spółka otrzymała w rankingu który, tradycyjnie już towarzyszy ogłoszeniu Listy 500 Rzeczpospolitej – największych polskich przedsiębiorstw pod względem skali przychodów i osiąganych zysków. W gronie laureatów tegorocznego  Orła  znalazły się jeszcze: Polsat Cyfrowy i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ERGO HESTIA.

– Spółka zyskała już uznanie debiutując na GPW wbrew opinii sceptyków. Po raz kolejny zyskała bardzo dobrą ocenę rynku w marcu tego roku przy sprzedaży akcji skarbu państwa i prywatyzując się wyznaczyła przyszłe, mam nadzieję, kierunki zmian w branży górniczej. Dziś zarząd odbierając wyróżnienie „Rzeczpospolitej” uzyskuje potwierdzenie swoich działań. To podwójnie przyjemne, gdyż Orła otrzymujemy z rąk dziennikarzy – powiedział Mirosław Taras, prezes Lubelskiego Węgla Bogdanka podczas ceremonii wręczania statuetki Orła Rzeczpospolitej.

Nagrodę, Mirosław Taras odebrał z rąk Waldemara Pawlaka – wicepremiera rządu RP.

Orły przyznane były w trzech kategoriach firm:
  • produkcyjnych,
  • handlowych, infrastrukturalnych i usługowych
  • finansowych.
W przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, wśród których zwyciężyła Bogdanka w ocenie efektywności były uwzględniane: rentowność, kapitały własne, EBITDA i dynamika przychodów na jednego zatrudnionego. W ocenie dynamiki rozwoju uwzględniano wzrost przychodów oraz intensywność inwestowania.

Bogdanka, w tej kategorii, pokonała pozostałych nominatów do nagrody: Hutchinson Polska, KGHM Polska Miedź, Mennica Polska SA i Stalprodukt SA.   


Zdjęcia zamieszczone w poniższej galerii pochodzą z zasobów Fotorzepy autorstwa Pana Dariusza Golika.
[GALERIA2,27]

Zapraszamy na internetowe strony Rzeczpospolitej do zapozanania się z treścią materiału o Liście 500 oraz do galerii zdjęć z tej uroczystości.


Na podstawie materiałów przygotowanych przez Sekcjuę Rzecznika Prasowego,
artykuł przygotował i zamieścił Dział Promocji i Reklamy.