Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2010-03-05

LW Bogdanka podpisuje 15-letnią umowę z Elektrownią Kozienice S.A.

W dniu 4 marca 2010 r. została podpisana w Bogdance 15-letnia umowa na dostawę węgla do Elektrowni Kozienice S.A.

Na mocy tej umowy LW Bogdanka S.A. rozpocznie realizację dostaw węgla począwszy od I kwartału 2011 r. - czyli po zakończeniu  dostaw wynikających z obecnie obowiązujących kontraktów.  Podpisana, nowa umowa obowiązywać będzie do 31 grudnia 2025 r. Szacunkowa jej wartość to 10,43 mld zł netto.
Każdego roku pomiędzy LW Bogdanka S.A. a Elektrownią Kozienice S.A. zawierane będą umowy roczne określające szczegółowo wolumen ilościowy, ceny i harmonogramy dostaw oraz pozostałe elementy logistyki.

„Ponad 90% naszej sprzedaży realizowana jest w oparciu o długoterminowe umowy handlowe ze stałymi odbiorcami. Dlatego bardzo cieszymy się z podpisania kolejnej wieloletniej umowy z jednym z naszych kluczowych partnerów - Elektrownią Kozienice z Grupy Enea, gwarantującej nam dalszą wieloletnią, obustronnie korzystną, współpracę. Zawarta umowa przewiduje fizyczne rozpoczęcie dostarczania przez nas węgla energetycznego do Kozienic w I kwartale 2011 roku.” - powiedział Mirosław Taras, Prezes Zarządu LW Bogdanka S.A.