Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2010-02-26

Bogdanka Kopalnią Roku 2009

Bogdanka zajęła I miejsce w prestiżowym rankingu „Kopalnia Roku”, organizowanym corocznie przez Szkołę Eksploatacji Podziemnej, Wyższy Urząd Górniczy, Fundację „Bezpieczne Górnictwo” oraz Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową. Statuetki „Kopalni Roku” zostały wręczone laureatom, podczas uroczystej Gali, w czwartek 25 lutego w Krakowie. W imieniu Bogdanki nagrodę odebrał Waldemar Bernaciak z-ca prezesa zarządu spółki.

Nasza spółka już 6-krotnie w minionych latach była laureatem w tym konkursie, który ma na celu prezentację osiągnięć wydobywczych i wyników ekonomicznych górnictwa. Obecne trofeum zawdzięczamy naszym wynikom w efektywności wydobycia węgla.

Coroczny ranking Szkoły Eksploatacji Podziemnej i Wyższego Urzędu Górniczego to najważniejsze wydarzenie w branży wydobywczej w kraju. Poprzednie edycje konkursu premiowały podmioty osiągające najlepsze wskaźniki ekonomiczne. W tegorocznej edycji brano pod uwagę najniższe koszty eksploatacji ściany uwzględniając skalę uciążliwości związaną z warunkami geologiczno-górniczymi i koszty zależne od kopalni.

LW Bogdanka S.A. okazała się niekwestionowanym liderem. Spółka osiąga blisko 3-krotnie wyższą wydajność wydobycia w stosunku do całej branży. Na tle pozostałych spółek węglowych imponuje też wynikami finansowymi.

- Oczywiście cieszę się z werdyktu Kapituły Konkursu, która oceniała w tym roku polskie kopalnie według nowych kryteriów. Statuetka Kopalni Roku 2009 dla Bogdanki to uznanie środowiska branżowego dla naszej załogi i kierownictwa spółki. To również ocena metod eksploatacji złóż w której podstawowym parametrem są koszty wydobycia w określonych warunkach geologiczno-górniczych. Dodam tylko że dyscyplina w tym zakresie skutkuje właśnie dobrymi wynikami ekonomicznymipowiedział po czwartkowej Gali Waldemar Bernaciak, z-ca prezesa zarządu LW Bogdanka S.A.

LW Bogdanka S.A. od lat jest najbardziej rentowną i najbardziej efektywną kopalnią węgla kamiennego w kraju.

Za ubiegły rok możemy poszczycić się również innym prestiżowymi nagrodami i nominacjami:

*Najlepszy debiut giełdowy w Europie Wschodniej -The Best IPO East Capiatal Awards 2009

*Inwestycja Europy Środkowo-Wschodniej Roku 2009. – II Forum Inwestycyjne w Tarnowie 2009
*Nominacja - Perły Polskiej Gospodarki 2009 – miesięcznik Polish Market
*Nominacja - Lider Polskiego Biznesu 2009 - BCC
*Nominacja - Byki i Niedźwiedzie 2009, kat Najlepszy debiut giełdowy – Gazeta Giełdy Parkiet
*Nominacja - Giełdowa Spółka Roku 2009 - Puls Biznesu


[GALERIA1,26]
Fot. Krystian Krawczyk - Trybuna Górnicza