Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2009-09-07

Bogdanka gościła zawodników Mistrzostw Europy w ENDURO

W miniony weekend (5 ÷ 6 wrzesień 2009 r.) w Bogdance, Łęcznej i Albertowie odbyły się Mistrzostwa Europy Środkowo-Wschodniej, Mistrzostwa Polski i Puchar PZM w rajdach ENDURO.

Rajdy Enduro to jedna z dyscyplin sportu motocyklowego mająca na celu  sprawdzenie sprawności motocykla oraz sprawdzenie wytrzymałości, odporności fizycznej i umiejętności technicznej zawodnika. Rajdy Enduro rozgrywane są na motocyklach oraz quadach w konkurencjach: indywidualnej, klubowej i zespołów sponsorskich.
Start do zawodów odbył się na terenie Bogdanki - na parkingu przed kopalnią. Trasa rajdu, wiodąca przez piękne tereny Powiatu Łęczyńskiego oferowała duży stopień różnorodności oraz trudności, jak też trzy bardzo ciekawe próby.
Pierwsza próba - Extrema Enduro - miała miejsce na hałdach kopalni. Trasa testu, ok. 3 km, została przeprowadzona przez bardzo trudne przeszkody techniczne. Próba crossowa odbyła się na znanym z Otwartych Mistrzostw Lubelszczyzny, torze w Albertowie. Podczas trzeciej próby - Enduro Test w Łęcznej - zawodnicy konkurowali w testach szybkości terenowej.
Zawodnikom dopisała pogoda, w punktach prób i na trasie przejazdu obecni byli miłośnicy sportów motorowych jak również mieszkańcy, których zaciekawił charakter imprezy.
Nagrodzonym zawodnikom, jak również organizatorom Rajdu gratulujemy udanych zawodów.

[GALERIA2,19]