Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2013-02-12

LW BOGDANKA S.A. PODPISAŁA UMOWĘ NA ZAKUP TRZECIEGO KOMPLEKSU STRUGOWEGO

Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. podpisała z Caterpillar Global Mining Europe GmbH umowę na dostawę kolejnego ścianowego kompleksu strugowego. Zgodnie z umową, urządzenie zostanie dostarczone do Spółki do końca czerwca 2014 roku. Jego rozruch planowany jest na trzeci kwartał 2014 roku.

Będzie to już trzeci kompleks strugowy w Spółce. Dwa obecnie eksploatowane również zostały dostarczone przez Caterpillar Global Mining Europe GmbH, który jest czołowym producentem urządzeń górniczych i budowlanych na świecie.

Nasze doświadczenia z obecnie posiadanymi przez nas kompleksami strugowymi są dobre - jesteśmy jedną z kilku kopalń w Europie, które wykorzystują to bardzo nowoczesne rozwiązanie. Jesteśmy jednocześnie autorami rekordu najwyższego dziennego wydobycia uzyskanego z jednej ściany z wykorzystaniem struga wśród kopalń, które eksploatują to urządzenie - sięgnęło ono w przypadku Bogdanki 24,9 tys. ton/dobę. Trzeci kompleks strugowy pozwoli nam na podniesienie wydobycia rocznego kopalni do ok. 11 mln ton a także na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie naszych zasobów  - powiedział Zbigniew Stopa, Prezes Zarządu BOGDANKA S.A.