Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2010-12-16

Dziękujemy naszym inwestorom

Mijają już ponad dwa tygodnie od dnia, w którym New World Resources, poinformował o niepowodzeniu wezwania na akcje Spółki Lubelski Węgiel Bogdanka S.A tłumacząc lakonicznie, że „warunki oferty nie zostały spełnione”.

Zarząd LW "Bogdanka" S.A. od początku był przeciwny próbie przejęcia Spółki przez New World Resources N.V. na warunkach tego wezwania, wskazując na ryzyko negatywnych skutków i brak jakichkolwiek korzyści finansowych, technologicznych czy organizacyjnych dla LW Bogdanka. Od 5 października do 29 listopada padało wiele stwierdzeń deprecjonujących naszą Spółkę. Autorzy tych komunikatów wydawali się nie dostrzegać faktu, iż to LW Bogdanka jest liderem branży i najlepszą firmą węglową w Europie Środkowej, która posiada znaczące i perspektywiczne zasoby węgla.

Co więcej, byliśmy świadkami bezprecedensowego wezwania, które naszym zdaniem odbiegało od standardów rynkowych.

Zarząd Spółki pragnie podziękować wszystkim inwestorom zarówno indywidualnym jak i instytucjonalnym, którzy nie odpowiedzieli na wezwanie NWR. W szczególności przesyłamy wyrazy wdzięczności akcjonariuszom oraz komentatorom rynku finansowego, którzy w czasie trwania wezwania otwarcie odrzucali wezwanie na proponowanych warunkach i podzielali opinię Zarządu o jego warunkach. Jesteśmy zobowiązani okazanym nam zaufaniem i wiarą w potencjał Bogdanki. Będziemy kontynuowali wdrażanie planu inwestycyjnego, który naszym zdaniem daje możliwość zwielokrotnienia wartości Spółki dla akcjonariuszy w perspektywie kilku najbliższych lat.


W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia życzymy Państwu ciepłych, dobrych chwil z najbliższymi, radości, spokoju i refleksji oraz pozytywnej energii, spełnienia planów i marzeń w nadchodzącym 2011 Nowym Roku.

Zarząd Spółki
Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A.