Aktualności
LW Bogdanka opublikowała Raport Zintegrowany za 2014
W ostatnich dniach maja 2015 r. podczas Konferencji Wallstreet, która odbyła się w Karpaczu, LW Bogdanka S.A. zaprezentowała swój pierwszy opracowany marketingowo Raport Zintegrowany za 2014 r.
Kopalnia w Bogdance już od kilku lat opracowuje i publikuje marketingowe raporty roczne z obszaru finansowego, zaś drugi rok z zakresu pozafinnasowego. Tegoroczne opracownaie jest drugim raportem przygotowanym przez LW Bogdanka w oparciu o wytyczne Global Reporting Initiative (GRI). Od poprzedniego, opublikowanego w poprzednim roku, różni go to, że nie jest już tylko raportem pozafinansowym, ale raportem zintegrowanym, łączącym w sobie zarówno wyniki finansowe, jak i pozafinansowe. Tak jak poprzedni, obecny raport, został opracowany w oparciu o GRI G4 („in accordance”) w opcji podstawowej („core”), ale dodatkowo z wykorzystaniem The International Integrated Reporting
Nad rzetelnością opracowania raportu i jego zgodnością z Wytycznymi czuwał zewnętrzny ekspert, który wspierał jego przygotowanie, niemniej nie był poddawany zewnętrznej weryfikacji.
Raport obejmuje swoim zakresem całą grupę kapitałową, w kształcie, w którym jest ona konsolidowana w sprawozdaniu finansowym. Ujmuje on więc jednostkę dominującą grupy kapitałowej, tj. spółkę LW Bogdanka, jej spółkę zależną „Łęczyńską Energetykę” Sp. z o.o. oraz trzy mniejsze spółki (RG Bogdanka sp. z o.o., EkoTrans sp. z o.o., MR Bogdanka sp. z o.o.), z których jedna (MR Bogdanka) powstała w 2014 roku. Ze względu jednak na niewielki wpływ trzech najmniejszych spółek na obraz grupy kapitałowej tak w ujęciu finansowym, jak również społecznym i środowiskowym, podmioty te zostały opisane w niniejszym dokumencie w sposób ograniczony tylko do wybranych aspektów. Jest to jednak zgodne z logiką Wytycznych GRI, rekomendujących raportowanie jedynie tych aspektów, które są materialne.
Zapraszamy do pobrania Raportu Zintegrowanego za 2014 i zapoznania się z jego treścią.