Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2015-11-12

LW Bogdanka - Spółka Przyjazna Inwestorom

Z przyjemnością informujemy, że firma Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. dołączyła do grona Spółek uhonorowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych certyfikatem „10 na 10  - Spółka Przyjazna Inwestorom”.

10 na 10 – komunikuj się skutecznie” jest programem przygotowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych pod honorowym patronatem kampanii edukacyjnej „Akcjonariat Obywatelski. Inwestuj świadomie”, którego celem jest przede wszystkim:

  • Kreowanie wysokich standardów w zakresie komunikacji rynkowej spółek notowanych na giełdzie z inwestorami indywidualnymi.
  • Promowanie spółek stosujących najlepsze praktyki komunikacji z inwestorami indywidualnymi.
  • Zwiększenie liczby spółek realizujących komunikację zgodnie z oczekiwaniami inwestorów indywidualnych, co do formy jak i częstotliwości podejmowanych działań.
  • Zachęcenie do prowadzenia aktywnej komunikacji z inwestorami indywidualnymi poprzez promocję najlepszych praktyk w tym obszarze.
  • Promowanie wśród inwestorów i w mediach najlepszych wzorców komunikacji z inwestorami indywidualnymi.

Program „10 na 10 – komunikuj się skutecznie” wyróżnia spółki stosujące najlepsze praktyki komuni¬kacji zgod¬ne z oczekiwaniami inwestorów zarówno co do formy, jak i częstotliwości podejmowanych działań.

By otrzymać Certyfikat, Spółka musiała poddać się audytowi, który wykazał iż spełnia ona wymagania stawiane przez Regulamin Programu, a co za tym idzie stosuje najwyższe standardy w komunikacji z inwestorami.