Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2017-04-19

Green Frog Award dla Bogdanki

Raport zintegrowany GK LW Bogdanka za rok 2015 (opublikowany w 2016 r.) został doceniony w prestiżowym konkursie Deloitte Central European Sustainability Report Award, zwanym potocznie Green Frog Award (GFA).

W dniu 19 kwietnia 2017 r. w Warszawie, przedstawiciele lubelskiej kopalni, w tym Krzysztof Szlaga - Prezes Zarządu,  mieli przyjemność odebrać główną nagrodę. W konkursie wzięło udział 5 krajów: Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia i Węgry. W sumie do krajowych etapów zostało zgłoszonych 65 raportów, z czego 13 przeszło do poziomu regionalnego, a 5 walczyło o pierwsze miejsce. Green Frog Award został zainicjowany na Węgrzech w 2009 r. i stopniowo rozszerzył swój zasięg o kolejne kraje Europy Środkowej.  Od 2015 r. GFA jest podzielony na dwa etapy: krajowy i regionalny. Raporty, które zwyciężyły lub zostały wyróżnione w etapie krajowym, automatycznie są zakwalifikowane do etapu regionalnego.

Jurorzy docenili Raport Zintegrowany firmy Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A. za silne powiązanie obszarów CSR z danymi wskaźnikowymi oraz prezentację wysokiego poziomu zrozumienia kwestii praw człowieka. Sędziom reprezentującym takie instytucje jak ACCA, Ethical Corporation, GRI, polskie Ministerstwo Rozwoju, węgierska Business Council for Sustainable Development (BCSDH) spodobał się również sposób opisania dialogu z interesariuszami przed podjęciem inwestycji, co pokazuje dojrzałe podejście do społecznej odpowiedzialności biznesu” – mówi Irena Pichola, Partner, Lider zespołu ds. zrównoważonego rozwoju w Polsce i w Europie Środkowej Deloitte.

Uczestnikom tego konkursu składamy gratulacje, przede wszystkmi za to, że publikując raporty zintegrowane,  potrafią zrozumiale przekazać interesariuszom pełną wiedzę o swoich organizacjach - zarówno tę finansową, jak i tę, która sięga szerzej i głębiej, a jednocześnie pozwala w odpowiedni sposób zinterpretować wyniki finansowe i rzetelnie ocenić całość organizacji.

Cieszymy się, że jako surowcowa część Grupy Enea, możemy wnieść swój wkład w rozwój transparentności i kompleksowości raportowania zarówno w Polsce, jak i w szerszym wymiarze europejskim.

Przede wszystkim jednak należy podkreślić olbrzymi wkład i zaangażowanie wszystkich osób - pracowników Bogdanki, jak i osób z zewnątrz - dzięki którym dokument ten uzyskał finalny kształt i treść oraz znalazł uznanie w oczach jurorów.