Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych Akcja Inwestor Akcjonariat Obywatelski

GPW

10na10

 

Znajdujesz się: Strona główna » Aktualności

Aktualności

2021-05-31

Bogdanka sponsorem strategicznym żużlowców Motoru Lublin

Decyzję o kontynuacji wsparcia ogłoszono podczas konferencji prasowej na stadionie przy al. Zygmuntowskich, w której uczestniczył m.in. wicepremier Jacek Sasin.


Od 10 lat LW Bogdanka, wchodząca w skład Grupy ENEA wspiera lubelski żużel, tym razem wsparcie ma pomóc popularnym „Koziołkom” walczyć o najwyższe cele w PGE Ekstralidze. Na stadionie żużlowym w Lublinie w  konferencji wzięli udział wicepremier Jacek Sasin Minister Aktywów Państwowych, Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych, Lech Sprawka wojewoda lubelski, Jarosław Stawiarski marszałek województwa lubelskiego oraz prezes zarządu LW Bogdanka, Artur Wasil.


Jestem o tym przekonany, że to pieniądze i wsparcie, które płyną z Bogdanki do klubu, pozwalają osiągać znaczące sukcesy – mówił wicepremier oraz minister aktywów państwowych Jacek Sasin. To klub, który jest liderem Ekstraligi, który walczy o to, aby wygrać w tym roku ligę i ma na to bardzo dużą szansę. Ta współpraca ma już swoją historię. Można powiedzieć, że Motor i Bogdanka są to już dwa „płuca”, które nie mogą bez siebie żyć.

Największym ekwiwalentem dla Bogdanki jest radość kibiców, którą na stadionie w Lublinie widać – mówił Artur Wasil prezes Bogdanki. Lubelski Węgiel jest sponsorem strategicznym Motoru Lublin.


Sport żużlowy jest bardzo drogą dyscypliną, więc to wsparcie jest dla nas bardzo istotne – przyznaje prezes Speedway Lublin, Jakub Kępa. – To stabilność dla klubu i zawodników, a także potwierdzenie, że ostatnie lata odbudowy lubelskiego żużla dały efekty, które bez tych odpowiedzialnych sponsorów nie miałyby miejsca.

 

LW Bogdanka, najnowocześniejsza i najbardziej efektywna kopalnia węgla kamiennego w Polsce, jest częścią Grupy Enea, jednego z liderów polskiego rynku energetycznego.

Zapraszamy do oberzjenia zapisu video z konferencji: